110 éve hunyt el iskolánk névadója


110 évvel ezelőtt, 1910. május 28-án hunyt el iskolánk névadója, a “nagy palóc”, Mikszáth Kálmán.


A kerek évfordulóhoz kapcsolódva autóbuszos kirándulást terveztünk a történelmi Nógrád vármegye Mikszáth-emlékhelyeire ( kezdve Balassagyarmaton a hajdani Vármegyeháza bebarangolásával és az épület előtt található Mikszáth-mellszobor megkoszorúzásával, majd Mohora, Horpács és Szklabonya volt a tervezett útvonal). Ezen a kiránduláson jutalomképpen vehettek volna részt azok a jelenlegi mikszáthos diákok, akik a különféle tanulmányi versenyeken és iskolai ünnepségeken méltóképpen képviselték iskolájukat.

A járvány következtében kialakult rendkívüli helyzet miatt azonban erre a kirándulásra nem most, hanem ősszel (októberben) kerül majd sor.
Jelen helyzetben fogadják/fogadjátok szeretettel az alábbi képes összeállítást Mikszáth Kálmán életéről. A ppt utolsó két diáján egy hangoskönyv-részlet ( Bede Anna tartozása) és a Szent Péter esernyője című Mikszáth-regényből készült film található.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Letöltés [14.58 MB]

A hangoskönyvet és a filmet ide is csatoljuk:
https://www.youtube.com/watch?v=uJiWIY5h-fc ( Bede Anna tartozása)


Jó szórakozást kívánunk!