„Karácsonyi készülődés” – Kézműves foglalkozás

A Mikszáth középiskola GINOP pályázatában résztvevő tanulók ebben a tanévben is egy hangulatos kézműves foglalkozáson hangolódhattak az ünnepekre. December 18.-án kora délután a diákok és vezetőik iskolánk pincér kabinetében gyűltek össze, ahol többféle kreatív tevékenységet is kipróbálhattak.

A mentorok igyekeztek változatos és színes feladatokkal és ötletekkel ellátni a tanulókat. Készültek fára akasztható díszgömbök hungarocellből, melyeket színes textilekkel és szalagokkal vontak be, organza szalagokból készültek angyalkák és dísz masnik. A diákok készíthettek karácsonyi üdvözlő lapokat és ajándékkísérő kártyákat. Hajtogatott technikával újrahasznosítható papírból díszeket készítettek. A jó hangulatról egy kis karácsonyi háttérmuzsika gondoskodott. A programnak nagy sikere volt, a diákok örültek, hogy a saját készítésű ajándékot hazavihették.

A program kellemes feltöltődést biztosított a tanulócsoportok tagjainak és vezetőinek egyaránt.