Karácsonyvárás a “Keriben”

Iskolánk – melyet sokan még mindig “Keriként” ismernek Balassagyarmaton és környékén- ebben a tanévben is nagy fontosságot tulajdonított a karácsony előtti készülődésnek. Igyekeztünk meghitt, családias hangulatot csempészni mind a hétköznapokba, mind az ünnepi műsorba, hogy a gyerekek érezzék: fontosak számunkra.

A szünetet megelőző utolsó tanítási napon aztán sor került a karácsonyi műsorra is. Idén ezt is igyekeztünk különlegessé tenni: a 10. V osztályosok kamaszos betlehemesét pedagógusokból és diákokból álló kórus karácsonyi dalai kísérték.

A “Keri” karácsonyi készülődésének a fő üzenete az, hogy az ünnepek -és a hétköznapok egyaránt- ne csak az üres, lélek nélküli, “kényszer” együttlétekről szóljanak, hanem legyen mögötte valódi tartalom, összefogás és szeretet is. Erre azonban csak az képes, akinek magának is van szíve és lelke.