Gimnazisták közt a Kosáry Domokos Történelemversenyen

Cserni János és Bacskó Richárd (mindketten 9. V osztályos tanulók) remekül helytálltak a Kosáry Domokos Történelemversenyen.

Ebben a tanévben először jelentkeztünk erre a megmérettetésre, amelyről eddig semmi sem tudtunk, felhívásával az interneten találkoztunk. Mivel a versenykiírás és a feladatok jellege rokonszenves volt és hasznosnak tűnt- mindkettő a középszintű érettségi követelményeihez igazodott- , úgy gondoltam, belevágunk…
A 9. évfolyamosok közül Cserni János és Bacskó Richárd érdemelte ki, hogy az iskolai forduló után magasabb szinten is bizonyíthassa tudását. Az Egerben megrendezett regionális döntőben mindkét tanulónk dicséretesen helytállt. Ott derült ki- végignézve a versenyzők névsorát és iskoláit- hogy a fiúknak csupa-csupa gimnazistával kellett versengeniük. Tették ezt sikeresen, hiszen a 27 fő indulóból mindketten a középmezőnyben végeztek.
Teljesítményük és a versenyhez való hozzáállásuk, végig el nem múló szorgalmuk a készülés során dicséretet érdemel. Gratulálunk!

Bellér Annamária