A levéltár titkai

Iskolánkban már hagyomány, hogy a 10-11. évfolyamos szakgimnáziumi tanulók ellátogatnak a levéltárba, hogy ott rendhagyó történelemóra keretében megismerkedjenek régmúlt idők emlékeivel, irataival.

A mai kor digitális nemzedéke számára különösen érdekesek ezek a foglalkozások, hiszen kiszakítják őket megszokott világukból, kinyitják szemüket az újra, a másra.

Ebben a tanévben a sort a 11. D osztály nyitotta meg, akiket Kovács Krisztián levéltáros vezetett be a gyűjtemény különös titkaiba.

Az osztály egyik tanulója, Kacsári Kitti így emlékezik vissza a levéltárban töltött rendhagyó tanórákra:

Nagyon hasznos két órát töltöttünk a szomszédos levéltárban. Rengeteg újdonságot láttunk, és hihetetlen volt látni,hogy milyen régi időkből is fennmaradtak iratok, levelek. Azt is megnéztük egy videón, hogy hogyan restaurálják ezeket a régi leveleket, papírokat.

Igaz, a levéltár épülete kívülről kicsinek látszik, belül mégis rengeteg iratot, levelet rejt.