Élő történelem


Az 1956-os forradalom és szabadságharc aktív résztvevője és alakítója volt dr. Kiss Tamás, aki a forradalommal kapcsolatos emlékeit és gondolatait osztotta meg iskolánk végzős diákjaival.

A rendhagyó történelemóra eredeti dokumentumokkal hozta közelebb 2018 fiataljaihoz az akkori idők rendszerrel szembeni lázadásának hangulatát. Hallhattuk a MEFESZ alakuló ülésének fennmaradt hanganyagát, ami aztán később a rendőrségi peranyag részét is képezte.

Hruska Bettina, a 12. KV osztály érettségi előtt álló diákja így élte meg a rendhagyó tanórát:

Nemrégiben iskolánkba látogatott dr. Kiss Tamás, ’56os forradalmár. Visszaemlékezett, társaival hogyan alapították meg a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Szövetségét . Megismertette velünk a forradalom kialakulását és lezajlását. Érdekes volt az ő nézőpontjából látni az eseményeket. Számomra ez a rendhagyó történelem óra felejthetetlen élmény lesz.”

Köszönjük dr. Kiss Tamásnak, hogy immár sokadik éve fogadja el meghívásunkat és segít élőbbé tenni a történelmi eseményeket!