Gloria Victis – fáklyás felvonulás

A Rákóczi Szövetség 26. alkalommal valósította meg a Gloria Victis – 1956 elnevezésű rendezvénysorozatát.

A rendezvényen – melyen iskolánk diákjai is részt vettek – 2500 Kárpát-medencei egyetemista és középiskolás vesz részt azzal a céllal, hogy tisztelegjenek 1956 hősei előtt és élményszerű ismereteket szerezzenek az 1956-os forradalomról és szabadságharcról.

Október 22-én, délben városnéző hajókiránduláson vettünk részt, majd a műegyetemnél részt vettünk az emlékünnepségen. A Himnusz után beszédet mondott dr. Józsa János, a BME rektora, dr. Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, volt műegyetemi diák és dr. Boross Péter korábbi miniszterelnök.

Ezután kezdetét vette a fáklyás felvonulás a rakaprton a Bem térig. Itt Bence Norbert kárpátaljai egyetemista szólalt fel a határon túli diákok nevében, majd Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter ünnepi beszédét követően került sor a koszorúzásra.

Élményekben gazdagon érkeztünk haza az esti órákban.

Gloria Victis – Fáklyás felvonulás