1956, a szabadság ünnepe


1956. október 23-a eseményeire emlékeztünk. 1956 a szabadság ünnepe: a tizenkét nap leforgása alatt a diktatúrát a többpárti demokrácia váltotta fel. Több,mint három évtized kellett ahhoz, hogy az 1956-ban vérrel és verítékkel kivívott szabadságot 1990-ben visszaszerezzük és megszabaduljunk a szovjet csapatoktól, ahogy a plakátok is hirdették: Ruszkik haza! Ezért az októberi napokra és az áldozatok emléke előtti főhajtás mellett kell gondolnunk. Az emlékezés kötelesség. A történelem örökséget hagy ránk, Tamási Áron így ír 1956-ról:” A kehely, amelyben magyarok vércseppjei szentelik meg az éltető italt, a világot arra inti, hogy nagyobb gonddal és tisztább lélekkel őrködjék az emberi lét fölött.” Ehhez szerettünk volna mi is a tanulóinkkal, a hangulathoz illő díszlettel hozzájárulni, emelni az ünnep, a múlt ránk ruházott felelősségét. Műsorunkban jelen voltak a korabeli illetve a jelen zenei bejátszásai is. Talán ennek is köszönhető, hogy tanulóink csendben figyelték az előadást, az ünnepnek megfelelő öltözetben.

Sirokiné Handó Ildikó
szaktanár

1956, a szabadság ünnepe