Mikszáth-nap (2018)

Ez évben kissé rendhagyó módon került megrendezésre a diákok napja. A Civitas Fortissima térről a zuhogó eső a megyeháza dísztermébe kergette a diákokat és tanárokat egyaránt. Itt került sor a megnyitóra, melyet a Jóni Anita-Táborszki Richárd alkotta duó fellépése kezdett meg. Az igazgató úr a Mikszáth-napot ünnepélyesen megnyitotta, egyben be is jelentette a folytatás kitolását – bízva a jó időben – a következő hét szerdára. Így folytatódott a tanítás és 5 nap múlva – ragyogó napsütésben – az iskolánk udvarán gyűltek össze a diákok.

Az eligazítás után kezdetét vette a főzőverseny és azzal párhuzamosan a vetélkedők. Az udvar egy részén szállt a füst, különféle illatok keveredtek a levegőben, míg a másik felén az osztályok képviselői igyekeztek kihozni magukból a legtöbbet, a legjobbat. A különféle feladatok – melyek között volt akadálypálya, labdadobás, lövészet, íjászat, helyismereti teszt, karaoke, illetve ez évben első alkalommal szabaduló szoba – teljesítése után, következett a kiértékelés. A főzőversenyt az a 11.F osztály nyerte, mely immár harmadszor szerezte meg az abszolút első helyet. A képzeletbeli dobogó következő fokaira a 11.D, illetve a 10.D osztály tanulói állhattak fel.

Gratulálunk!

Mikszáth-nap (2018)