Miért? – Megemlékezés a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapjáról

2018. február 20-án a Mikszáth Kálmán Középiskola 12. KV-s tanulói, Bakos Nikolett, Szabó Csaba, Kőszegi Dominik és kísérő tanáruk, Czibulya Márk Budapesten egy megemlékezésen vettek részt. A program a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja kapcsán került megrendezésre a Keskenyút Alapítvány szervezésében a Polgárok Házában.
Elsőként megtekinthettük a „Tájkép bárányokkal” című filmet, amely egy budiszavai-kaboli család történetén keresztül ad megrázó képet az 1944 – 45-ös magyarellenes népirtásról. Ezek után a kegyetlen népirtás élő tanúi emlékeztek meg a kommunizmus áldozatairól. Később Gulyás Gergely a FIDESZ alelnöke tartott egy rövid beszédet, majd Teleki Júlia a járeki haláltábor túlélője mesélte el személyes történetét. Ezt követően Friedrich Anna olvasott fel a „Szemelvények a Miért?” című kötetéből.
Tanulságos volt történelmünk e sötét időszakának eseményekről hallani.

Kőszegi Dominik (12.KV)

Miért? – Megemlékezés a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapjáról