Kutassuk fel őseinket!

Iskolánk 11. évfolyamos szakgimnáziumi diákjai bepillantást nyerhettek a levéltár életébe. A tanulók rendhagyó történelemórák keretében dr. Hausel Sándor és Kovács Krisztián kalauzolásával megismerhették a levéltárak történetét, működését, a különféle iratokat, valamint megismerkedhettek a családfakészítés rejtelmeivel is. A jó hangulatú foglalkozásokról így számolnak be a diákok:

Nagyon érdekesnek találtam az egészet. Sosem jártam még levéltárban. Tetszett és meglepett, hogy mennyi mindent őriznek meg ott, mennyi írás van az emberekről és azokból miket tudhatunk meg róluk. Sőt, még a saját családunkról, a saját családfánkról is találhatunk adatokat és megtudhatjuk, ki volt az ükapánk- anyánk és még az ő szüleiket is megismerhetjük, ha ügyesek és elszántak vagyunk a felkutatásukban. A levéltáros bácsi elmesélte, hogy régen mivel és mire írtak, és hogy mikortól használnak papìrt. Nekem tetszett a levéltár látogatás, szívesen mennék máskor is. (Teknős Dominik 11. D osztály)

Nagyon tetszett a levéltár látogatása. Láttam a településünkről házassági, halotti, születési anyakönyvi kivonatokat. Családfákat is láthattunk különféle könyvekben, iratokban, és megtudhattuk, hogyan lehet a saját családfánkat elkészíteni. Láttunk egy olyan könyvet is, amiben régi magyar családnevek voltak, ebben az én családnevem szerepelt. Az óra végén a raktárhelyiségbe is bemehettünk, ahol rengeteg iratot láttam a saját településemről.” (Cseri Krisztina 11. KV osztály)