“Tiszta voltál…”-Megemlékezés az 1956-os forradalomról

Iskolánk közössége is megemlékezett a magyar történelem egyik legfontosabb eseményéről, az 1956-os forradalom és szabadságharcról.

A hajdani megyeháza díszterme méltóképp feldíszítve várta a diákokat, akik az eseményhez méltó öltözetben és dicséretes rendben nézték végig a színvonalas ünnepi műsort. A modern képi technikákat is felhasználó megemlékezés során felelevenedtek a forradalom előzményei, napjai, valamint a vérbefojtás képei is. Az 1956-os tiszta forradalom példája annak, hogy egy közösség össze tud fogni, ha akar, és félretéve az esetleges ellentéteket, sikerrel tud fellépni az elnyomó hatalom ellen.

Az ünnepi műsort összeállította Sirokiné Handó Ildikó tanárnő, szereplők voltak: Kálmán Margaréta 14.kv, Baráth Dorka 9.d, Bozsó Blanka 9.d, Féja Bálint 9.d, Lestyán Zsófia 12.d, Varga Bianka 10.d, Herédi Gréta 10.d,Kacsári Kitti 10.d,Jóni Anita 10.iv osztályos tanulók.

További fotók