Lakiteleki élmények


Idén első ízben rendezték meg a “Nógrádikumok-Hungarikumok” honismereti versenyt. Iskolánk csapata a megyei döntőben első helyezést ért el, így ők képviselhették Nógrád megyét  a nagyszabású versenysorozat országos elődöntőjében. Bár az első hat helyezett közé- és ezzel a végső országos döntőbe- nem sikerült bekerülni, a 25 csapatból álló mezőnyben nagyon szépen helytálltak a 10. KV osztályos diákok, akiknek többnyire gimnazistákkal kellett felvenni a versenyt. Hruska Bettina, Hevér Bianka, Kovács Mercédesz és Oláh Attila méltón képviselte iskolánkat a rangos országos rendezvényen, és maradandó élményekkel tért haza Lakitelekről. Hruska Bettina így ír erről:

Napról napra egyre izgatottabban vártam ,hogy elérkezzen a verseny. Kíváncsi voltam, milyen lehet egy ilyen nagyszabású rendezvény. Osztályfőnökünkkel sokat gyakoroltunk, segített a felkészülésben. Elérkezett a nagy nap. Reggel korán kellett indulni, mivel a helyszín 200km-re található a lakóhelyünktől. A több mint 2 órás utazás után megérkeztünk Lakitelekre, az Alföldön található kis településre. Finom sütemény és innivaló volt kihelyezve a csapatok asztalaira. 10 órakor elkezdődött a vetélkedő. A feladatok nem voltak túl nehezek.  Ezt követte egy bemutató, melyen arról tartottak előadást, milyen hasznosak lehetnek a robotok az oktatásban . Utána következett az eredményhirdetés. Az első 6 csapat került be az Országházban megrendezendő döntőbe. Végül ebéddel kedveskedtek a rendezők. Összességében nagyon jól éreztem magam, egy nagyszerű élménnyé vált ez a nap számomra.”