Fantasztikus négyes

Március 10-én részt vettünk egy összetett rendészeti versenyen 3 osztálytársammal: Brezniczki Bálinttal, Nagy Tamással és Virág István Mátéval együtt. Mivel soha nem voltunk még ilyen vagy ehhez hasonló versenyen, így az ezt megelőző napokban kíváncsian vártuk, hogy mi várhat ránk. Délelőtt 9 óra körül érkeztünk meg az Ady ligeti Rendészeti Szakközépiskolába, ahol kedvesen fogadtak minket az elsőéves tanulók. Megtörtént a regisztráció, a bejelentkezés, kaptunk egy csapatszámot, majd a csapaton belül 1-1 egyéni számot is. Minden csapat kapott egy ott tanuló segítőt is, akihez szinte bármilyen kérdéssel fordulhattunk, illetve ő volt az, aki helyszínről helyszínre kísért minket, és mindenben segített, amiben csak tudott. Az elmúlt hetekben kísérőtanárunk, Gál Zoltán igyekezett felkészíteni minket minden előttünk álló feladatra, és megtett mindent annak érdekében, hogy eredményesen szerepeljünk. A felkészülésben segítségünkre volt a Balassagyarmati Katasztrófavédelmi Kirendeltség valamint a Cserhát Különleges Mentőcsoport.

Felkészülés közben

A regisztráció után volt egy megnyitó, ahol többek között az iskola igazgatója is biztatott minket egy rövid beszéddel. Kaptunk egy szobát is, ahova lepakolhattunk, és ha volt pár szabad percünk (ami ritka volt), kicsit megpihenhettünk, felfrissíthettük magunkat. Az első feladat 30 elméleti kérdés volt, amire igyekeztünk legjobb tudásunk szerint válaszolni. Ezután kimentünk, hogy teljesítsük a katasztrófavédelmi feladatokat, annak ellenére, hogy az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk, mivel egész nap esett az eső. Ezt követően következett a 2000 m-es futás, szintén kint, de a jó teljesítményre törekedve a rossz idő sem tántorított el minket. Utána végre bementünk a tornaterembe, ahol a fizikai állapotfelmérés következett. Eközben beszélgettünk pár segítővel, akik közvetlenek, segítőkészek és szimpatikusak voltak. Ezután jött a lövészet, amit követően ismét ki kellett mennünk, mivel az akadálypálya várt ránk. Elérkezett az utolsó feladat, a büntetés végrehajtási, szerencsére ez is bent volt az épületben. Végezetül egy záróünnepség volt, itt invitáltak mindenkit az ebédre és a hidegcsomag elvitelére. Összességében szerintem jól szerepeltünk, mindenki a legjobb tudása és legnagyobb akarata szerint teljesített. Jó “kis” megmérettetés volt, és ezáltal megtapasztalhattuk kicsit hogy aki ide jelentkezik, mire számíthat, illetve beleláthattunk a szakma szépségeibe. Én jól éreztem magam, szerintem a többiek is, és annak ellenére, hogy eredményt még nem tudunk, sok életre szóló élménnyel gazdagodtunk. Bízunk benne hogy tényleg jó eredményt értünk el, habár ez nem is számít igazán, mivel a részvétel a fontos, főleg, hogy mi mindent beleadtunk.

Jele Daniella, 12.DSZ osztályos tanuló

Fantasztikus négyes