Verslavina a költészet napján


“Hozd el Te is kedvenc versedet!” Ezzel a felhívással fordultunk iskolánk diákjaihoz és tanáraihoz, hogy hagyományainkhoz híven idén is közös “verseléssel” ünnepelhessük a költészet napját.

A teremben nyoma sincs az izgalomnak. Talán csak az izgatottságnak, ami természetes. A gyerekekben nincs ott a félelem a szövegtévesztéstől, a verseny szülte drukk és egymás “legyőzésének” szándéka messze elkerüli őket. Szerencsére. Ez az összejövetel ugyanis nem a versengésről, hanem a versek és a versmondás szeretetéről szól.

A költészet napjához kapcsolódóan immár több éve gyűlnek össze iskolánk diákjai és tanárai, hogy megosszák egymással kedvenc versüket. Így történt ez ebben az évben is. A szép számú résztvevő családias hangulatban töltötte együtt az időt. Mindenki felolvasta vagy elmondta kedvenc- több esetben saját- versét, hogy aztán megfürödjön a jól megérdemelt taps adta léleksimogatásban. Mert erről szólt ez a délután: baráti együttlétről, költészetről, lélekről.