Szavalóink sikerei Csengerben


2016. március 31- én a csengeri Ady Napok keretén belül került megrendezésre az Ady Endre vers- és prózamondó verseny, melyen iskolánkat Pásztor Csaba (12. dg), Mezei Patrik (11. kv) és Faludi Zsolt (10. f) képviselte.
A rendezvényen a versmondóknak egy Ady- vers és egy szabadon választott mű elmondására kellett vállalkozniuk. 24 szavaló mérette meg magát a 3 tagú zsűri előtt, akinek nem volt könnyű dolga.
Hosszas megbeszélés után született meg a számunkra igen örömteli végeredmény.  Az első helyezést – csakúgy, mint tavaly – Pásztor Csaba szerezte meg, felkészítő tanára Katulinné Kalácska Krisztina volt. Ám iskolánk másik két tanulója sem távozott üres kézzel: az „ígéretes tehetség” különdíját Mezei Patrik nyerte el, felkészítő tanára Szabó- Kohári Katalin, míg Faludi Zsolt a „legjobb versválasztás” különdíjának tulajdonosa lett, felkészítő tanára Katulinné Kalácska Krisztina.
A rendező iskola rajzpályázatot is hirdetett: illusztrációt kellett készíteni Zrínyi Miklós Szigeti veszedelem című eposzához. Iskolánk diákja, Puruczki Stella (11. kv) rajzával 2. helyezést ért el.
Gratulálunk valamennyi díjazottnak!

Katulinné Kalácska Krisztina