Iskolánk két tanulója az SZKTV országos döntőjében


Út a döntőig

A Szakma Kiváló Tanulója Versenyt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara hirdette meg 2015 decemberében.

Iskolánkból 5 fő eladó ( Békési Boglárka, Mák Boglárka, Varga Erika, Koczúr Viktória, Szőrös Dalma) és 6 fő kereskedő  ( Bíró Bálint, Erdős Elvira, Fazekas Kinga, Garam Krisztián, Bergman Balázs, Gáspár Vivien, Szerémi Alexandra) vett részt a 2016 januárjában Salgótarjánban, a Nógrád megyei Kereskedelmi és Iparkamara lebonyolításában megtartott írásbeli elődöntőn.

Az írásbeli elődöntőn országos szinten 230 eladó és 200 fő kereskedő tanuló vett részt.

Az írásbeli elődöntőn elért eredménye alapján Békési Boglárka ésSzerémi Alexandra vehettek részt a 2016. március 1-jén megtartott válogatón, melyre Budapesten az Árkád bevásárlóközpontban található Interspar Áruházban került sor. Itt csemegepultban való kiszolgálás volt a versenyfeladat.
Ezt követően az érvényben levő komplex szóbeli vizsgafeladatok alapján kellett számot adni tudásukról.
A válogatóba 13 fő eladó és 19 fő kereskedő tanuló került be.

Izgatottan vártuk a válogató eredményét, amit a kamara a szakmasztar.hu internetes oldalon tette közzé. Innen tudtuk meg mi is, hogy mindkét lány bejutott a döntőbe, amelynek megrendezésére 2016. április 18-19-20-án kerül sor Budapesten a BNV területén.

A tanulók felkészítésében részt vesznek: Albert Délia, Bagyinszki Erika, Dr. Szélné Szikora Erika, Huszár Péterné, Paulovits Margit, Polyákné Szabó Györgyi, Szunyoghné Molnár Marianna, Takács Attila és Varga Zsolt

Paulovits Margit