“Uncsi a hal?”-Aranyos Zsolt előadása párkapcsolatokról,szexualitásról


Valentin-naphoz kapcsolódóan olyan témával igyekeztünk megszólítani iskolánk diákságát, amely egész életükben elkíséri őket. A szerelem, párkapcsolatok, szexualitás hármas témaköre mindenki számára állandó és izgalmas kérdéseket vet fel, sok embernek okozva megoldhatatlannak tűnő lelki és akár testi problémákat is.

aranyos1

A meghívott vendég, Aranyos Zsolt párterapeuta logikusan felépített előadásában több oldalról is körbejárta a kérdést. A sztereotípiák lerombolásával, döntéseinket befolyásoló tényezők bemutatásával, a mai világ legfőbb információforrásai, azaz a médiumok világából vett példák segítségével igyekezett felhívni a hallgatóság figyelmét a legfontosabb tanulságra: az önismeret fontosságára, önmagunk elfogadására. Ha ez megvan, nem tudnak használni és kihasználni, nem leszel “uncsi hal” senki számára.

S hogy vélekedtek erről a diákok? Íme néhány vélemény:

“Február 16-án, kedden Aranyos Zsolt párkapcsolati mediátor látogatott el iskolánkba. Úgy gondolom, az előadás, amivel készült, nem csak a diákok, hanem még a felnőttek számára is hasznos volt. Nagyon sok jó tanácsot adott nekünk, amelyek segíthetnek a későbbi életünkben is. Elmondta, hogy mi a jó párkapcsolat titka, beszélt a televízióban elénk táruló ,,megtévesztésekről” is. Felkészített minket a lehetséges problémákra, veszélyekre. Azon volt, hogy minél érdekesebbé tegye számunkra az előadást. Válaszolt olyan kérdésekre is, amelyeket az iskola diákjai tettek fel. Az előadás nagy előny számunkra, hiszen a már meglévő, vagy később kialakuló párkapcsolatunkat így tudjuk észszerűbben kezelni, tudjuk, hogyan kell hozzáállni, vagy akár azt is, hogy mikor menthetetlen egy kapcsolat. A jövő diákjainak is ajánljuk ezt az előadást, hiszen számukra is nagy segítség lehet. “/ Csejk Vivien 9. KV osztály

aranyos2

A Valentín-nap kapcsán volt egy rendezvény az iskolában a párkapcsolatokról. Az előadó elmondta, hogy hogyan működhet egy párkapcsolat, mit hogyan kell csinálni,egyfajta segítséget nyújtott a fiataloknak. Adott tanácsokat, mondott érdekességeket, amiket jó ha betartunk, jó ha megtanuljuk, figyelünk rájuk. Nekem is nagyon tetszett az előadás, megtudtam, hogyan működhet egy kapcsolat, és hogy melyik félnek mit kell csinálnia, mit tegyen a jó kapcsolat érdekében. De nem csak a párkapcsolatokról volt szó, hanem szexuális kérdésekről is. A végén a diákok saját kérdéseiket tehették fel (még az előadás előtt névtelenül egy levélben), ezekre választ is kaptak. A előadás 45 perces volt, ez elég kevés idő szerintem, de az előadás így is nagyon tanulságos, érdekes és hasznos volt. / Teknős Dominik, 9. D osztály

aranyos3

Szimpatikus volt az előadó, mert fiatalos lendülettel beszélt mindenről tabuk nélkül, nem kertelt, kimondta a dolgokat. A figyelmem sose tudott lankadni, mert mindig mondott valami új és érdekes dolgot, ami sokunk számára ismeretlen volt. Azért tetszett különösen az előadás, mert a nemi betegségektől kezdve a testi erőszakon át minden benne volt, ami egy kapcsolatban megtörténhet, plusz ráment kicsit a lelki világunkra, és nem csak a szex volt a téma. / Kürti Márta, 11.DSZ osztály

Szerintem az általunk látott előadás igenis sokatmondó volt. Személy szerint ebben a témában tapasztaltnak érzem magamat, sőt az átlaggal szemben úgy hiszem, kapcsolatok terén sokkal kiemelkedőbb teljesítményt nyújtok, mint férfitársaim . Mégis képes volt Aranyos úr arra, hogy még jobban felnyissa a szememet arra, miként is lehet eljárni egy kapcsolatban. Az előadás óta sokat gondolok azokra a témákra, melyek elhangoztak, és igyekszem az általa tanácsolt precedenseknek eleget tenni. A műsor után személyesen is beszélhettem Aranyos úrral és kérdeztem tőle pár személyes problémát, melyekre készséggel válaszolt. Rájöttem arra, hogy amilyen kommunikációs és kapcsolatzavar problémákkal küszködik ma a világ, annak okozója egyáltalán nem én vagyok. Azt hittem én bánok rosszul az embertársaimmal, de ma már rájöttem, hogy csak a társadalom idióta , és rossz sorba akartam beállni. Még több ilyet a Mikszáthba! / Pásztor Csaba, 12.DG osztály