Felvidékről kitelepítettek emléknapja-2015

Immár harmadik éve emlékezett meg iskolánk közössége a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapjáról.

Április 12-én arra emlékezünk, hogy 1947-ben a kollektív bűnösség elve alapján ezen a napon kezdték meg a felvidéki magyarok deportálását. A mikszáthos diákok ebben a tanévben is rendhagyó irodalom-és történelemórán vettek részt, amelyek a felvidéki magyarság jelenét és múltját voltak hivatottak bemutatni.

Először a felvidéki Csavar Színház lépett színpadra A helység kalapácsa című művel. Az élvezetes interaktív előadás nagy sikert aratott a diákok körében.

dep10 dep9

Ezt követően dr. Duray Miklós, a felvidéki közélet meghatározó személyisége tartott személyes vonatkozásokkal színesített előadást a 20. századi történelem sorsfordító helyzeteiről, a felvidéki sors tragikumáról és a magyarság erőszakos kitelepítésének körülményeiről. Mindkét rendhagyó tanóra hozzájárult a tanulók ismereteinek bővüléséhez, személyiségének gazdagodásához.

dep11

A rendezvény Balassagyarmat Város Önkormányzatának támogatásával valósult meg.