“Percre se feledd, hogy testvéred minden magyar, bárhol is éljen.”

trianon1

A Rákóczi Akadémia előadássorozat legutóbbi vendége dr. Raffay Ernő történész volt, aki Trianon okairól és következményeiről tartott előadást iskolánk tanulóinak és Balassagyarmat város középiskolásainak. A neves történész előadásában bemutatta a trianoni béke megkötéséhez vezető utat, valamint a békediktátum következményeit és a rá adható lehetséges válaszokat.
Az előadó feltette a kérdést, hogy Trianon ma már valóban csak történelem, vagy igenis van létjogosultságunk beszélni róla és a lehetséges megoldásokról. A válasz egyértelműen igen, hiszen az 1920 júniusában aláírt diktátum nemcsak a területet, hanem a nemzetet is széttagolta, ami a határon túl élő magyarság számára a mai napig égő probléma.
A Rákóczi Szövetség segítségével megvalósuló előadást közel 300 diák, valamint a városból érkezett vendégek hallgatták végig. Köszönjük a szövetségnek a lehetőséget!
trianon2 trianon3