XXVI. Madách Imre-Mikszáth Kálmán vers-és prózamondó verseny

26. alkalommal rendezte meg iskolánk a Madách-Mikszáth vers-és prózamondó versenyt. Határon túli és anyaországi diákok, összesen 22 versenyző érkezett a neves nemzetközi megmérettetésre. Idén a kötelező szöveg kortárs alkotás volt, valamint egy szabadon választott művet is elő kellett adniuk a versmondóknak.

A versengés kezdete előtt a házigazda iskola diákjai adtak elő énekprodukciókat

majd Lavaj Árpád, az iskola igazgatója megnyitotta a rendezvényt.

Amíg a zsűri tagjai ( Kiss László ( a Magyar Versmondók Egyesületének elnöke), Kun Ferencz ( a verseny egyik fő támogatójának, a Rákóczi Szövetségnek alapító tagja), Illés Ivett ( a verseny egyik felfedezettje, aki éveken át ért el kiemelkedő eredményeket) visszavonultak döntéshozatalra, a közönség két színvonalas produkciót is láthatott.

Először a Dallamos együttes adott elő megzenésített verseket

majd Uram Judit ( a rendező iskola végzős diákja) és táncpartnere, Szeles Gergő adott elő rimóci táncokat.

Ezután Katulinné Kalácska Krisztina munkaközösség-vezető értékelte az esszéíró pályázat eredményeit:

A zsűri döntése előtt Kiss László, a zsűri elnöke értékelte a versenyt,

majd ismertette az eredményeket:

1. hely: Bánki Benjámin, Pécs, felkészítő tanára Szász-Kolumbán Olga

2. hely: Oláh Lídia, Rimaszombat,felkészítő tanára Kovács Ildikó

3. hely: Horváth Ádám, Pécs, felkészítő tanára Szász-Kolumbán Olga

A magyarul legszebben beszélő versenyző: Futó Friderika (Zilah),felkészítő tanára Szabó Katalin

A legjobb határon túli versenyző: Mészáros Barbara-Hidaskürt, felkészítő tanára Kontár Piroska

Közönségdíjas és a zsűri egyik különdíjasa: Mezei Patrik (Mikszáth Kálmán Középiskola, Balassagyarmat, felkészítő tanára Horváth Anita

A zsűri másik különdíjasa:Markó Dominik ( Szondi György Középiskola, Balassagyarmat, felkészítő tanára Hevérné Tácsik Klára

A további versenyzők előadásai:

Dravecz Luca (Pécs, Felkészítő tanár: Szász- Kolumbán Olga)
Divéki Lili (Pécs, Felkészítő tanár: Szász- Kolumbán Olga)
Csók Emőke (Budapest)
Petike Áron (Budapest)
Szlatinszky Ivett (Balassagyarmat, Felkészítő tanár: Sinkóné Szrenka Anikó)
Béla Dávid (Balassagyarmat, Felkészítő tanár: Tanka Ágnes)
Faludi Zsolt (Balassagyarmat, Felkészítő tanár: Horváth Anita)
Pásztor Csaba (Balassagyarmat, Felkészítő tanár: Horváth Anita)
Kerezsi Dorottya (Csenger, Felkészítő tanár: Juhász Gabriella)
Balogh Réka (Csenger, Felkészítő tanár: Dr. Baloghné Tóth Natália)
Varró Dóra (Csenger, Felkészítő tanár: Juhász Gabriella)
Hari Hilda (Zilah)
Kozlok Anna (Rimaszombat, Felkészítő tanár: Kovács Ildikó)
Kaprinai Krisztina (Hidaskürt, Felkészítő tanár: Kontár Piroska)

Oláh Lídia, a verseny második helyezettjének kedves gondolatai a rendezvényről:

“A verseny napján nagyon izgatottan ébredtem fel, és indultam el otthonról. A nagy hóesés sem tántorított el minket a versenyzéstől . Lelkes fogadtatásban volt részünk, kellemesen meglepődtem. . Kilenc év versenyzés után nagyon sok  versenyt megjárva itt éreztem a legjobban magam . Örülök, hogy a tanárnő kiválasztott, és részt vehettem a versenyen . Mikor kiálltam a dobogóra és elkezdtem szavalni a verset, olyan figyelmesen hallgatta a közönség, hogy jómagam is egyre jobban élveztem ,amit csinálok. Nagyon sok tehetséges középiskolás előadását hallgathattam végig . Az eredményhirdetéskor nem gondoltam ,hogy annyi jó szavalat hallatán én is ilyen szép eredményt érek el . Alig hittem el, mikor a nevemet kimondták. Csodálatos élményben volt részem Balassagyarmaton. Köszönjük, hogy ott lehettünk és remélem, jövőre is sikerül eljutnunk !”

Köszönjük mi is a részvételt mindenkinek, jövőre Veletek ugyanitt!

Fotó: Teknős Dominik
Videó: Czibulya Márk